Ripple gedaagd door SEC

Ripple gedaagd door SEC

De nummer 3 cryptocurrency Ripple wordt voor het gerecht gedaagd door de SEC (Securities and Exchange Commission) in Amerika.

Er is al jaren een debat tussen XRP (het bedrijf achter Ripple) en de SEC over de vraag of XRP een Security is (zoals een aandeel) of een betaalmiddel. Een Security moet worden geregistreerd bij de SEC, een betaalmiddel niet.

Deze actie van de SEC komt op een vreemd moment. Een paar dagen voor Kerst en bovendien zal de SEC met andere mensen bemand worden na de overdracht van macht van Trump naar Biden in januari. Waarom dan nu deze actie is voor velen een raadsel. Feit is wel dat de cryptocurrency vandaag al met 20 procent in waarde is gedaald en de oveirge cryptocurrrencies hebben ook te lijden van deze situatie. Het creeert toch onrust bij de andere spelers.

De komende dagen zal de SEC met argumenten moeten komen waarom Ripple volgens hun een Security is en Bitcoin en Ethereum bijvoorbeeld niet. De hele cryptowereld houdt de adem in.

Geen reactie's

Sorry, het is niet mogelijk om te reageren.